SUNWOMENS Blogumuzda Sürekli güncelleme çalismalari devam etmektedir.Sitemizi Arkadaşlarınıza,Dostlarınıza ve Tanıdıklarınıza Tavsiye Ediniz!!! Görüs ve önerilerinizi bizimle paylasabilirsiniz ! Paylasimlarinizi yorum bölümüne yazabilir veya'gzmm_2016@hotmail.com'ile iletisime geçebilirsiniz

28 Nisan 2016 Perşembe

Lazerle Varis Tedavisi

lazerle varis tedavisi!

Varisli ve kılcal damarları cilt yüzeyine çıkmış olan bacaklar hanımların gerrekten korkulu rüyalarından birisidir. Özellikle yaz aylarında şort mayo diz üstü etek vb bacakları açığa çıkaran kıyafetler ile bacaklardaki varisler ve cilt yüzeyindeki kılcal damarlar kısa sürede farkedilebilmektedir. Bu da hanımların hiç hoşlanmayacakları bir durumdur. Peki bacak bölgesindeki varisler için yapılabilecek hiç bir tedavi yöntemi yok mu? Elbette Kılcal damarlar bacaklardaki Varis şikayeti ile birlikte görülebilmekte ve lazer yönteminin de dahil olduğu çeşitli tedavi yolları ile kesin çözümler ile tedavisi mümkün olmaktadır. Şimdi öncelikle bacaklarda kollarda ve vücutta kılcal damarlar neden görülür bunu kısaca değinelim daha sonra da lazerle kılcal damar tedavisi nasıl yapılır açıklayalım.
Kılcal damar sorunu, toplardamarların genetik olarak vücuttaki kanı kalbe yeterince etkili bir şekilde götürememesi sonucu, yerçekiminin etkisiyle kanın özellikle bacak damarlarında göllenmesine ve zamanla bu damarların belirginleşmesine denir. Kadınlarda daha sık rastlanır. Isı artışı, fazla ayakta durma, oturma (bacakları sarkıtarak) ve bazı ilaçlar varisin düşmanıdır. Bunun dışında yine kadınlarda daha sık olarak gördüğümüz, çok ince morumsu kılcal damar ların belirginleşmesi ise telanjiektazi olarak adlandırılır. Sıcak, hormonal etkiler, güneş, kortizon kullanımı gibi durumlarda artış gösterirler.
Geniş ve büyük varislerde, erken evrelerde varis çorapları giymek, sıcağa ve ayakları sarkıtmamaya özen göstermek ve bol yürüyüş yapmak uygun olur. Geç dönemde ise bir kalp damar cerrahının müdahalesi gerekebilir.
İnce kılcal damar lar için tüm bu önlemlerin dışında, lazer uygulaması kesin ve güvenilir çözümler sunmaktadır. Damarların çapına göre yapılacak uygulamalar ile kalıcı çözüm sağlanmaktadır.
Lazerle Kılcal Damar Tedavisi
Kılcal damar tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi lazer tedavisidir. Bu tedavide lazerin soğutucu kısmı ile cilt soğutularak uygulama yapılır ve kılcal damar ın büzüşerek yok olması amaçlanır. Uygulama sırasında damarda 80 dereceye ulaşan bir ısı sonucu kan hücrelerinde ve damar çeperlerindeki değişiklikler ile damarın vücut tarafından yok edilmesi söz konusudur. Uygulamada özellikle koyu mavi, lacivert, mor renklerde başarı daha fazla olmaktadır. Uygulama sonrasında etkinlik için 2 ay beklemek gerekmektedir. Gerekirse 2-3 seans tedaviye devam edilebilir. Doktorun uygun gördüğü takdirde tedavi skleroterapi ile kombine edilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder