SUNWOMENS Blogumuzda Sürekli güncelleme çalismalari devam etmektedir.Sitemizi Arkadaşlarınıza,Dostlarınıza ve Tanıdıklarınıza Tavsiye Ediniz!!! Görüs ve önerilerinizi bizimle paylasabilirsiniz ! Paylasimlarinizi yorum bölümüne yazabilir veya'gzmm_2016@hotmail.com'ile iletisime geçebilirsiniz

5 Haziran 2016 Pazar

El ayak ağız sendromu tedavisiEl ayak ağız sendromu nedir, el ayak ağız sendromunun tedavisi ve el ayak ağız hastalığı nasıl tedavi edilir sonbahar aylarında artan bu hastalığın tedavisi önemli açıklamalara sagliksiteniz.com’da yer verdik. GenellikleEl ayak ağız sendromu nedir, el ayak ağız sendromunun tedavisi ve el ayak ağız hastalığı nasıl tedavi edilir sonbahar aylarında artan bu hastalığın tedavisi önemli açıklamalara sagliksiteniz.com’da yer verdik.
Genellikle çocuklarda yaygın olarak görülen bir sağlık sorunu olan el ayak ağız sendromu, yetişkin insanlarda da sık sık rastlanır problemler arasında yer almaya başladı. Okul öncesi çocukları daha fazla etkileyen ve çeşitli komplikasyonları bulunan el ayak ağız hastalığı sonbaharın gelmesiyle daha da artıyor. Hastalığa bir virüs sebep olmakta ve vücuda giren bu virüs yaklaşık 3-6 gün kuluçka döneminden sonra belirtiler göstermektedir.
El ayak ve ağız sendromu tedavisi hastalığın belirtilerinin ilk çıktığı anlarda yapılırsa, sorun daha fazla şikayete sebep olmadan kısa sürede önlenebiliyor. Nadiren de olsa beyinde iltihaplanma komplikasyonuna yol açan el ayak ve ağız sendromu tedavisi kesinlikle aksatılmamalıdır.
Avuç içinde, ayak tabanında, ağız içinde ve kalçada ağrılı yaralar oluşması, iştah kaybı olması, şişkinlik ve boğazda yutkunma hissi gibi belirtileri bulunan el ayak ağız sendromu bulaşıcı bir hastalıktır. El ayak ve ağız hastalığı tedavisi için bir doktora görünmeli ve doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalısınız. El ayak ağız sendromu tedavisi boyunca hijyene dikkat etmekte de fayda var.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder