SUNWOMENS Blogumuzda Sürekli güncelleme çalismalari devam etmektedir.Sitemizi Arkadaşlarınıza,Dostlarınıza ve Tanıdıklarınıza Tavsiye Ediniz!!! Görüs ve önerilerinizi bizimle paylasabilirsiniz ! Paylasimlarinizi yorum bölümüne yazabilir veya'gzmm_2016@hotmail.com'ile iletisime geçebilirsiniz

16 Nisan 2017 Pazar

Doğal doğum kontrol yöntemi

doğal doğum kontrol yöntemi ile ilgili görsel sonucu

Doğal doğum kontrol yönteminde kadının adet döngüsünü bilmesi ve buna göre güvenli zamanlarda ilişkiye girmesi gerekir. Vajinal duş ve geri çekme yöntemi doğal doğum kontrol yöntemi gibi görülür, lakin bu yöntemlerin tehlikesi vardır ve güvenilir değildir.
İlgili resim
Döllenme aşamasının hesaplanması ve gebe kalma riskinin bulunması dönemlerinde ilişkiden kaçınmak en etkili doğal doğum kontrol yöntemidir. Bu yönteme takvim yöntemi adı verilmektedir. Bir kadının doğurgan olduğu günler adetinin ilk gününden itibaren 14 gündür.
İlgili resim
Normal bir adet döngüsü olan kadının bu günlerde hamile kalma ihtimali çok yüksektir. Eğer bu günlerde ilişkiye girilecek ise prezervatif kullanılmalıdır. Adetin başladığı günden 14. günün sonunda korunmasız ilişkiye girilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder